خانه / دستگاه خشک کن / خرید دستگاه خشک کن میوه صنعتی و خانگی

خرید دستگاه خشک کن میوه صنعتی و خانگی

فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزی

امروزه دستگاه های خشک کن دو نقش اساسی را در کشور ایفا می کنند که اولین افزایش و راه اندازی کسب و کار و اشتغال به کار مردم و دیگر پیشرفت و نوآوری در صنعت می باشد که باعث بهتر چرخیدن صنعت ماشین آلات صنعتی در حوزه ی غذایی می شود. از آنجائیکه نیاز به انتخاب یک شغل در بین جوانان یک معضل تبدیل شده است و در 90 درصد آنها علاقه به دریافت پست شغل دولتی دارند که با توجه به ظرفیت محدود دولت، شانس بسیار پایینی برای استخدام پیدا می کنند.

راه اندازی استارت آپ و کسب و کار بهترین و پرسود ترین شغلی است که هر کسی می تواند با حداقل سرمایه و فقط با تلاش به نتیجه مطلوب برسد. راه اندازی استارت آپ نیاز به طرح و ایده ای دارد که باید ساعت ها روی آن فکر کرد. اما این موضوع برای مباحث تخصصی تر است و می توان بدون داشتن هیچ ایده ی اولیه، کسب و کار خود را استارت زده و زودتر از دیگران در این مسیر پر بازه قرار بگیرید.

شروع به کار خشک کردن میوه به عنوان یک استارت آپ پر سود

خشک کردن میوه از آنجائی شروع شد که هدف افزایش نگهداری میوه های فصلی بود که میوه ای چون توت فرنگی در یک بازه ی کوتاه خراب و نرم می شود بهترین روش نگهداری و استفاده از این میوه در بلند مدت خشک کردن آن می باشد که این نگرش در بین مردم از چندین دهه دست به دست چرخیده تا به نسل امروز هم رسیده است که تنها با این تفاوت که از این نگرش فرصت های تجاری و سودآوری زیادی فراهم گردید. در واقع خشک کردن میوه امروزه به فرصتی برای راه اندازی یک کسب و کار تبدیل شده و میتوان از این راه مبالغ بزرگی را بدست آورد.

تولید میوه خشک همانند بسیاری از مواد غذایی دیگر کار آسانی است اما در مورد فروش این نظر را اکثر مردم ندارند. تنها دلیلی که مردم از فروش می ترسند این می باشد که هیچ قدمی برای بازاریابی و تبلیغات محصولشون انجام نداده اند و انتظار داند محصولشون داخل خانه و کارگاه به فروش برسد. میوه خشک نه اما هر کسب و کار جدیدی را بخواهید شروع کنید به سرمایه ی زیادی برای شروع آن نیاز پیدا خواهید کرد و تولید آن محصول ممکن است به این راحتی نباشد که مسلما در مورد فروش آن هم به مشکل بر می خورید.

فروش و نتیجه گرفتن از میوه خشک تنها با سعی و تلاش امکان پذیر است و نباید مطابق 50 درصد افرادی که وارد این حوزه می شوند دلسرد و نا امید شوید. همیشه یادتان باشه هیچ محصولی در دنیا وجود نداره که بدون تبلیغات بفروش برسه. پس تمرکز زیادی در زمینه تبلیغات و شناخته شدن خود بزارید که علاوه بر این نیز می توانید از مشاوران ما نیز در این زمینه بصورت رایگان استفاده نمایید.

میوه ها به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند که میوه های فصلی و دیگری میوه های تمام فصل می باشد. میوه های فصلی به میوه هایی چون سیب، پرتقال، نارنگی، لیمو، کیوی، خرمالو، هلو و توت فرنگی می گویند که هر کدام در یک فصلی برداشت و در تاریخی وارد بازار عرضه و توزیع می شود. میوه های تمام فصل به میوه هایی چون موز گفته می شود که چون میوه ی وارداتی است تقریبا در تمام فصول سال می توان با قیمت های مختلفی آن را پیدا نمود.

 

 

انتخاب ماشین آلات صنعتی و خانگی خشک کن میوه

در ایران خوشبختانه ماشین آلات حوزه غذایی روز به روز در حال پیشرفت و کامل شدن هستند و هدف تولید کنندگان پوشش قرار دادن تمام حوزه های غذایی است که با توجه به نیاز و ظرفیت کشور، دستگاه های صنعتی و کاربردی تولید کنندگان مواد غذایی ساخته و تامین نمایند. در دو دهه اخیر علاوه بر اینکه ما ماشین آلاتی در حوزه غذایی وارد ایران نکردیم بلکه تولیدات و ماشین آلات ساخت ایران را به کشور های همسایه و عربی ارسال کرده ایم.

انتخاب و خرید ماشین آلات ساخت داخل مزیت های زیادی نسبت به نمونه های خارجی دارد که به شرح زیر است:

  • پشتیبانی و گارانتی ماشین آلات ایرانی، داخل کشور به راحتی انجام می شود.
  • قطعات و قسمت های زیادی از دستگاه در داخل کشور در صورت خرابی قابل تامین است.
  • قیمت تمام شده دستگاه های ایرانی تفاوت زیادی با نمونه های خارجی می کند و از نرخ پایین تری برخوردار هستند.
  • از استاندارد برق ایران استفاده می کند که باعث نمی شود دستگاه داغ و یا ولتاژ زیادی را مورد استفاده خود گیرد.

اگر قصد راه اندازی خط تولید میوه خشک را دارید باید چند مسئله را در نظر بگیرید و سپس شروع به فعالیت نمایید.

سرمایه

برای شروع و راه اندازی کسب و کار، شما نیاز دارید بودجه و سرمایه ای را برای خرید ماشین آلات و مواد اولیه در نظر بگیرید. در زمینه خشک کردن میوه میتوان با هر سرمایه ی اولیه که با پایه پنج میلیون تومان اینکار را آغاز نمایید. در واقع به جز هزینه دستگاه  شامل اسلایسر نیز می شود که می توانید در ابتدای کار از اسلایسر دستی که کمتر از 100 هزارتومان قیمت دارد، شما احتیاج به خرید میوه دارید که جهت خشک کردن باید استفاده نمایید. میوه های خود را نیز می توانید بصورت روزانه با نرخ بازار میوه بر حسب نیاز خریداری نمایید. میوه هایی چون سیب دارای هسته هستند که توسط دستگاه هسته گیر باید در ابتدا دانه های آنها جدا شود و سپس اسلایس شود که هسته گیر های دستی قیمتی کمتر از 200 هزارتومان دارند.

 فضای کاری 

مهم ترین بخش راه اندازی تولید میوه خشک مربوط به فضایی است که شما می خواهید در آنجا فعالیت نمایید و دستگاه خشک کن در آنجا قرار می گیرد که می تواند یک خانه و یا کارگاه و کارخانه باشد. دستگاهی هم قصد خرید آنرا دارید براساس فضای کاری خود انتخاب نمایید. به فرض اگر در خانه می خواهید فعالیت نمایید از دستگاه های خانگی استفاده نمایید که دارای ابعاد و ارتفاعی است که می توان به راحتی در گوشه ای از خانه آنرا قرار داد. اما در فضا های کاری کارگاه و کارخانه باید متناسب با ابعاد فضا، از دستگاه های نیمه صنعتی و یا صنعتی برای کار خود استفاده نمایید که به مراتب حجم تولید و ظرفیت این دو با یکدیگر فرق زیادی دارند.

صنعتی و یا خانگی 

دستگاه های خشک کنی که در بازار وجود دارد اغلب صنعتی و یا خانگی هستند که بعضا دستگاه های نیمه صنعتی نیز کارخانجات تولید می کنند که ماشین آلات خشک کن میوه را با سه دسته به مشتریان معرفی می کنند. اما دستگاه های خشک کن خانگی تولید شده توسط شرکت ما تلفیقی دستگاه خشک کن خانگی و نیمه صنعتی است. در واقع هدف از طراحی که در دستگاه خشک کن خانگی انجام داده ایم این می باشد که بتوانیم از ظرفیت دستگاه های خشک کن نیمه صنعتی  در حجم و ابعاد خانگی استفاده کنیم که برای استفاده کننده مشکلات چون داشتن فضای بیشتر و سختی و پیچیدگی کار با دستگاه را نداشته باشند. از این جهت دستگاه های خشک نیمه صنعتی با ظرفیت های بالا را در ابعاد کوچکتر و قابل جابجائی طراحی نموده ایم. شرکت برای دو نمونه دستگاه خشک صنعتی و خانگی دو نمونه سینی در نظر گرفته است. در سینی شما می توانید از مواد غذایی که در سایز بزرگتری اسلایس شده اند استفاده نمایید ولی در سبد های پلیمری می توانید از موادغذایی ریزی همچون گیاه دارویی، توت و یا انگور نیز استفاده نمایید. شما می توانید به سفارش هر کدام را می پسندید و مناسب کار شما است انتخاب نمایید.

حجم تولید

حجم تولید محصولات شما بستگی به سه عامل دارد که می تواند نوع مواد غذایی شما باشد که ممکن میوه و یا سبزیجات باشد. اگر قصد خشک کردن میوه را دارید عواملی چون سایز اسلایس و نحوه ی اسلایس میوه دارد که می تواند در حجم کلی تولید میوه خشک تاثیر گذار باشد. عامل سوم مربوط به سبد و یا سینی های دستگاه و گنجایش آن می باشد که در سینی چه مقدار میوه و مواد غذایی جا می گیرد؟ سبد و یا سینی هایی که در این دستگاه تهویه شدند دارای سایز و ابعاد 7*40*60 و وزن 830 گرم وزن می باشد. ظرفیت هر سبد و یا سینی 2 کیلو و 500 گرم تا 2 کیلو و 700 گرمی می باشد. در واقع این مقدار می تواند میوه در هر سبد جا گیرد.

منبع تغذیه

نوع انرژی مصرفی دستگاه های خشک برای خریداران این دستگاه بسیار مورد اهمیت است به دلیل که بخشی از هزینه های مصرفی برای تولید میوه خشک را پوشش می دهد و اگر بتوانند از منبع تغذیه و یا انرژی استفاده نمایند که ارزان و کم هزینه تمام شود منجر به کاهش قیمت میوه خشک نیز می شود. سازندگان دستگاه های خشک کن میوه براساس شرایط و سفارش مشتری سه نوع انرژی یعنی برق، گاز و گازوئیل برای دستگاه های خشک در نظر می گیرند و یکی از آنها را بر روی دستگاه ها نصب می کنند. طبق تجربه ی چندین ساله، اغلب افرادی که می خواهند این دستگاه ها را خریداری نمایید به دنبال دستگاهی با انرژی مصرفی گاز هستند که فکر می کنند کم هزینه تر می باشد.

جنس بدنه 

بدنه دستگاه یکی از بخش هایی است از آن به عنوان عمر دستگاه نیز یاد می شود و وقتی دستگاهی از بدنه خوبی برخوردار باشه مطمئنا در مدت بیشتری میتوان از آن استفاده نمود و به راحتی تسلیم شرایط محیطی نمی گردد. جنس بدنه ای اغلب در دستگاه های خشک مورد استفاده قرار می گیرد از نوع گالوانیزه و یا استیل است که این دو فرق زیادی با هم دارند که می توان این دو را از نظر میزان جذب رطوبت و مقاومت آنها در برابر رطوبت و مقاومت آنها در برابر گرما و ضربه مورد بررسی قرار داد. دستگاه هایی که از نوع گالوانیزه هستند رطوبت را به خود جذب می کنند و به مرور زمان دارای زنگ زدگی می شوند. اما بدنه ی استیل دارای مقاومت زیادی است و اصلا رطوبت را به خود جذب نمی کند و دچار زنگ زدگی نمی شود.

 امنیت

هر ماشینی و دستگاه صنعتی باید دارای امنیت برقی و فیزیکی باشد که در مواقع ضروری کنترل لازم برای آن باشد. دستگاه های خشک میوه تولید شرکت دارای فیوز محافظ جان هستند می توانند در مواقع ضروری مثل اتصالی و یا ریختن آب بروی برق دستگاه بصورت خودکار و آنی دستگاه را خاموش کنند و برق دستگاه را قطع نمایید. در واقع این دستگاه دارای سیم ارت و یا زمین می باشد که حوادث متفرقه ی دیگری نیز جلوگیری به عمل می آورد. دستگاه های خشک کن دارای چهار عدد چرخ هستند که هنگام سکون این چرخ ها را می توان قفل نمود و از جابجائی آنها جلوگیری کرد.

مصارف مورد استفاده

در عصر حاضر سازندگان دستگاه های خشک کن، با به کار گیری مکانیزم و طراحی روز و استفاده از دانش در ساخت دستگاه های خشک کن توانسته اند این امکان را فراهم نمایند که بتوانند هر مواد غذایی که امکان خشک کردن را دارا باشد را خشک و تولید نمایند. دستگاه های خشک کن این امکان را به شما می دهند که بتوانید انواع میوه جات، صیفی جات، سبزیجات، گیاهان دارویی، گل تزئینی، مواد پروتئینی، خشکباری چون گردو، توت، بادام و قارچ را به یک محصول کاملا خشک شده تبدیل نمایید. در واقع خشک کردن هر نوع مواد غذایی این فرصت را به شما می دهد که بتوانید از خرابی و فاسد شدن آن جلوگیری به عمل بیاورید.

 انتخاب برند معتبر

خرید دستگاه خشک کن توسط شما باید از یک برند و شرکت سازنده ی معتبر انجام شود. در واقع برای خرید یک دستگاه خشک کن وقت زیادی را صرف نمایید تا بتوانید تمام ویژگی ها و مزیت های دستگاه ها را با یکدیگر مقایسه نمایید و حتما از یک برند معتبر خریداری نمایید که در آینده در زمینه تامین قطعات و خرابی های احتمالی دچار مشکل نشوید.

 پشتیبانی و گارانتی

پشتیبانی و گارانتی محصولات دستگاه خشک کن توسط شرکت ها به سه قسمت تقسیم می شود که قسمت اول مربوط به گارانتی و قسمت دوم آن مربوط به خدمات پس از فروش و قسمت سوم مربوط به پشتیبانی محصولات می باشد که در اکثر شرکت ها برای دستگاه های خشک کن 1 سال گارانتی در نظر می گیرند و 10 سال نیز خدمات پس از فروش که این نیز قابل افزایش می باشد. پشتیبانی و پاسخگویی به استفاده کنندگان از دستگاه های خشک کن توسط شرکت بصورت رایگان و در ساعات اداری انجام می شود و کارشناسان ما آماده ی پاسخگویی به ابهامات و مشکلات احتمالی شما هستند.

مسائل و توضیحاتی که در بالا ذکر شد حاصل تجربه ی چندین ساله و هم صحبت شدن با افرادی که قصد شروع و راه اندازی تولیدی میوه خشک را داشته، می باشد. امیدواریم موارد بالا را به درستی و با دقت بالایی خوانده باشید که بتوانید دستگاه خود را براساس نیاز و  سرمایه و همچنین با علم بیشتری در این رابطه خرید نمایید.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت پیشرو صنعت سمیاری :

راه های ارتباطی :
شماره موبایل: 09195664547
آدرس کانال: شرکت پیشرو صنعت سمیاری
پست الکترونیکی: p.s.semyari@gmail.com

آدرس شرکت: تهران - صادقیه - (لطفا قبل از ملاقات حضوری با شرکت هماهنگ کنید)

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قیمت دستگاه خشک کن میوه خانگی

قیمت دستگاه خشک کن میوه خانگی

قیمت دستگاه خشک کن میوه خانگی متناسب با حجم آن است و دستگاه های خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimized with PageSpeed Ninja